V súčasnosti naďalej nepokračujeme s plnohodnotným publikovaním nových článkov na našom portáli.
Príležitostne uverejňujeme menšie pozorovania, t. j. hlavne zaujímavé lokálne pozorovania a pozorovania
s nanajvýš regionálnym významom. Zobraziť viac informácií.

Ak máte záujem o publikovanie vašich pozorovaní v osobitnom článku na špecializovanej webstránke, neváhajte sa tiež obrátiť napr. na poľských kolegov zo stránky Dalekie Obserwacje (mail: redaktorzydo@gmail.com), ktorí vaše pozorovania uvítajú a radi uverejnia. Na svoje úlovky môžete poľských kolegov upozorniť aj v ich facebookovej skupine o diaľkových pozorovaniach Tatry z Podkarpacia i inne Dalekie Obserwacje.

12. augusta 2022


O nás

My - projekt Na obzore, sme slovenský informačný portál, zameraný na diaľkové pozorovanie. Alebo ak chcete, povedané o čosi jednoduchšie, záujmom tejto stránky sú ďaleké výhľady či diaľková fotografia (podrobnejšie sa na tému o čom to vlastne je dočítate tu). Sme skromná a nekomerčná nadšenecká iniciatíva pre milovníkov a fanúšikov tejto „disciplíny“.

Absolútnym stredobodom nášho záujmu sú pozorovania z územia Slovenska, ktoré na našom webe majú a aj budú dostávať najviac priestoru.

Sekundárne tiež budeme informovať o dostupných cezhraničných pozorovaniach na objekty na slovenskom území, a tiež čisto zahraničné pozorovania, uskutočnené slovenskými pozorovateľmi.

Okrajovo však z času na čas azda zabrdneme aj medzi najzaujímavejšie neslovenské dianie vo svete diaľkových pozorovaní.

Popri webstránke máme tiež facebookový profil , s ktorým pri jeho odoberaní máte možnosť byť priebežne informovaní o našich novinkách.

Do pozornosti dávame aj prehľad špeciálnych mediálnych materiálov o nás a materiálov s nami poskytnutými informáciami.

Veríme, že sa Vám Na obzore bude páčiť.